19-25 Januar
2026
Møt filmskapere på festivalen!
Tromsø internasjonale filmfestival og nettmagasinet Montages inviterer til filmprat. Gjennom festivaluka intervjues gjestende regissører, skuespillere og manusforfattere av Montages. Dette er en unik sjanse til å få enda mer ut av filmene du ser, og til å komme tett innpå kjente og ukjente filmfolk på TIFF.
Filmprat er gratis og finner sted på Tromsø bibliotek under festivalen. Intervjuene vil også bli tilgjengelige som podcaster i Montages pod-serie Filmfrelst.
Sted: Tromsø bibliotek
PROGRAM
Tirsdag 14. januar kl. 16.00
Regissør Fleur Fortune kommer for å snakke om sin oppsiktsvekkende og stjernespekkede debutfilm The Assessment.
Onsdag 15. januar kl 16.00
Arild Østin Ommundsen og Silje Salomonsen kommer for å snakke om verdenspremieren på åpningsfilmen Alt skal bort.
Torsdag 16. januar kl. 16.00
Gregory Kershaw kommer for å snakke om sin stilsikre dokumentar Gaucho Gaucho.
Fredag 17. januar kl. 16.00
Spesialutgave med tre palestinske regissører. Scandar Copti (Happy Holidays) og Mahdi Fleifel (To a Land Unknown) møter Tromsøs egen Mohamed Jabaly for en samtale om filmene i programmet og hvordan det er å være palestinsk regissør nå.
Lørdag 18. januar kl. 12.00
Joshua Oppenheimer kommer for å fortelle om sin overraskende overgang til fiksjon med den særegne øko-musikalen The End.
Kl 16:00
Off Screen
Kl 16:00
Off Screen
Kl 16:00
Off Screen
Kl 16:00
Off Screen
Kl 12:00
Off Screen
Program: | Off Screen |