Out of Time, In Place

Out of Time, In Place er en utstilling lokalisert på et helt spesifikt sted: en kunstskole i Arktis, der studenter fra Filmkunstskolen i Kabelvåg og Kunstakademiet i Tromsø samarbeider om en pop-up-utstilling.

Out of Time, In Place bringer sammen ulike kunstnere som eksperimenterer med varierte temaer og medier i en utstilling av «gerilja-type». Gjennom lys, skulptur, lyd og film som tar for seg spørsmål om materialitet, identitet og vår tids merksnodighet, inviterer vi deg inn i en opplevelse av livet i HD og vel så det. Se for deg en drøm om hva denne tiden har å by på, som omformes til noe bedre: «out of time» fordi tiden har blitt brukt med intensitet og tetthet, og har mobilisert vår oppmerksomhet og kritiske refleksjon på ofte uventede og improvisatoriske måter.

Velkommen til Out of Time, In Place, hvor vi har tid til å være sammen og oppleve verk som vil fortsette å utfolde seg.

Har verdenspremiere under TIFF.

Kunstnere: Maja Folke Moberg, Helene Frederickson, Anna Louisa Holst, Anton Banke Stenstrup, Axel Orestav, Elvis Román Lund Skog, Jane Vestergaard Johansen, Kathi Bökenbrink, Marianne B Johansen, Mikaela Augestad, Roshan Mirani, Trygve Tveita, Ingeborg Wie Henriksen, Thea Kårud Tollefsen, Ylva Sahlström, Petra Elise Hagelund.

Tid: Åpning onsdag 21. januar kl. 17.00–20.00
Besøkstider: Torsdag 22. januar og fredag 23. januar kl. 12.00–18.00
Sted: Gamle Snerk & New Project Room ved Kunstakademiet i Tromsø, Grønnegata 1, 9008 Tromsø

Min Festival

Bokmerke

Legg til favoritter

Info

Min festival

Logg inn eller registrer ny bruker for å lagre dine favoritter.

Min festival