Dette er historien om Mithat og Ali. Mithat er i sannhet en samler og sanker det meste han kommer over, Mens Ali er vaktmester i bygningen der Mithat bor. Alis verden strekker seg ikke lengre enn bydelen der de lever i, men for Mithat er verden en mye større tumleplass.
Mithats verden er enda større enn samlingen han har hjemme. Men når Mithats naboer en dag plutselig bestemmer seg for å bygge om gården han bor i for å sikre den mot jordskjelv, men også for å gjøre den mer verdifull på boligmarkedet, starter en strid.
For Mithat er det en kamp for å berge samlingen hans. Men like mye går denne kampen inn på Ali. Disse to mennene som begge bor alene får en felles skjebne, selv om den ikke nødvendigvis er ønsket av noen av dem.
Pelin Esmer (1972) har vært regiassistent på en rekke tyrkiske og internasjonale produksjoner. Hun hadde regi på dokumenterfilmen KOLEKSJYONCU (THE COLLECTOR), som hun vant prisen for beste dokumentarfilm på Rome Independent Film Festival i 2002. For tiden underviser hun i dokumentarfilm på Kadir Hasuniversitetet i Istanbul. Hennes film THE PLAY ble vist på TIFF i 2006, da hun også gjestet festivalen.
FILMOGRAFI:1998 THE REPUBLIC
2001 WILDHEART, HELL OF BOOMERANG
2002 HOUSE OF HEARTS
2002 THE COLLECTOR
2005 OYUN / THE PLAY